Opublikowano: 24 sierpnia, 2021 Opublikowano przez: Oskar Krupa Comments: 0
jak tłumaczyć fb

Czy wyobrażacie sobie życie bez Facebooka? Pewnie nie. To portal, który stał się nieodzownym elementem życia wielu z nas. Facebook to często “być albo nie być” dla młodych ludzi. Za co tak kochamy Facebooka? Za prostą obsługę i możliwości, które daje nam w komunikacji ze znajomymi z różnych zakątków świata. Bez wątpienia Facebook to najpopularniejszy komunikator świata. Portal stale jest udoskonalany po to, aby jego użytkownicy mieli najprostszą z możliwych formę komunikacji. Nawet pomiędzy osobami mówiącymi w różnych językach. Wszystko to za sprawą funkcji Facebook Messenger. Jak przetłumaczyć wiadomości na FB? To naprawdę proste! Poznajmy więc tę fantastyczną możliwość tłumaczenia, którą daje nam ta usługa. Sprawdźmy więc, jak tłumaczyć wiadomości na FB.

Jak tłumaczyć wiadomości na FB – rewolucja na portalu

Facebook to kolejna firma, która zaczęła inwestować w sztuczną inteligencję. Dzięki aktualizacji komunikatora, od 2018 roku każdy użytkownik Facebooka ma możliwość automatycznego tłumaczenia wiadomości. Aktualizacja to prawdziwy przełom w komunikacji dla jej użytkowników. Aplikacja pozwala przetłumaczyć w sposób prosty każdą pojawiająca się na portalu wiadomość. Tak prosto i intuicyjnie, że korzystający z niej nie musi podejmować żadnych skomplikowanych działań.

Dzięki projektowi M Translate każdy z użytkowników może swobodnie tłumaczyć posty na FB. Jako pierwsi z nowych możliwości mogli korzystać mieszkańcy Stanów Zjednoczonych i Meksyku. To do nich przede wszystkim skierowana była nowa funkcja Facebooka. Testowanie M Translate odbywało się w dwóch językach: angielskim i hiszpańskim. Działa to w ten sposób, że wiadomości wysyłane po hiszpańsku są automatycznie tłumaczone na angielski i odwrotnie. Z czasem oczywiście funkcja będzie poszerzana o kolejne języki.

Dlaczego Facebook Messenger pierwotnie tłumaczył tylko te dwa języki? To proste. Wynikało to w głównej mierze z ogromnej aktywności tych użytkowników na portalu. To właśnie mieszkańcy Ameryki Północnej swe życie podporządkowali FB. I na nich skupiła się przede wszystkim nowa aktualizacja komunikatora. Facebook chce, aby usługa docelowo obsługiwała wszystkie najpopularniejsze języki świata. Czy polski również? Zobaczymy. Bez wątpienia, nowa usługa M Translate to absolutna rewolucja w komunikacji na odległość.

Jak tłumaczyć wiadomości na FB? Sprawdź, jakie to proste!

Nowa funkcja Messengera zapewnia tłumaczenie tekstu na żądanie. Możliwe jest także włączenie funkcji automatycznego tłumaczenia. Tłumaczenie tekstu na szczęście nie blokuje wyświetlania oryginalnej wiadomości. Dzięki temu na bieżąco i płynnie możemy śledzić nowe posty. Jak tłumaczyć wiadomości na FB? Otóż, użytkownicy języka angielskiego po otrzymaniu wiadomości w języku hiszpańskim mogą jedynie kliknąć w wyskakujący pop-up oferujący tłumaczenie. Aplikacja błyskawicznie przetłumaczy wiadomości. Jeśli chcesz przetłumaczyć wiadomość na FB, wystarczy wykonać kilka kliknięć i gotowe. W ten sposób możesz tłumaczyć błyskawicznie tekst wiadomości tak naprawdę wysłany przez każdy dostępny komunikator. Także Whatsapp jak i Facebook Messenger.

Jak tłumaczyć wiadomości na Facebooku – tłumaczenie na angielski

Chodzi o funkcję “dotknij” , która od pewnego czasu jest dostępna w aplikacji Tłumacza Google. To ogromne ułatwienie w tłumaczeniu wszelkich postów i sms-ów. Dzięki niej możemy tłumaczyć wiadomości bez opuszczania aplikacji, z której aktualnie korzystamy. Wystarczy pobrać i zainstalować tę aplikację na smartfon. Następnie należy otworzyć aplikację Google Tłumacz i z menu po lewej stronie wybrać ustawienia. Teraz wystarczy kliknąć “dotknij” aby przetłumaczyć. Kolejnym krokiem jest przesunięcie przełącznika przy “włącz” znajdującego się na górze ekranu. Następnie przechodzimy do Whatsapp lub Facebook Messenger. Z okna czatu kopiujemy konwersację do przetłumaczenia. Na ekranie pojawi się dymek z Google Tłumacz. Wystarczy stuknąć w niego i pojawi się żądane tłumaczenie wiadomości. Język tłumaczenia możemy dowolnie zmienić, w zależności od potrzeb.

Jak pojemny słownik polsko-angielski mają najpopularniejsze aplikacje tłumacz? Zasób słownikowi języka angielskiego jest naprawdę imponujący. Wynika to przede wszystkim z tego, że w tym języku mówi aż 20% populacji świata. Dlatego dostępne słownictwo angielskie jest na naprawdę świetnym poziomie. I tłumaczenie tego języka również. Jak sytuacja wygląda gdy chodzi o język polski? Nieco gorzej. Polski nie jest tak popularny jak angielski. Zatem baza plików polskich jest mniej zasobna. Tym bardziej, gdy chcemy tłumaczyć w trybie offline.

Facebook zmienił nasze życie. Dzięki niemu mamy nieograniczone możliwości kontaktu z bliskimi. To on stał się głównym narzędziem pracy wielu firm. Dziś profil na Facebooku jest tak oczywisty, jak samo nasze istnienie wśród znajomych czy klientów. Dlatego koniecznie wypróbujcie nowe możliwości tłumaczenia wiadomości na FB. A zobaczycie, jak proste i fascynujące może być komunikowanie się w różnych językach.

Oceń wpis!
[Ocen: 0 Średnia: 0]